پهن – ضخیم نوزاد ارکیده کلمبیا گهواره

پهن – ضخیم: نوزاد ارکیده کلمبیا گهواره اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی اگر بدهی‌ها را پرداخت نکنید روزی می‌رسد که در ملاءعام محاکمه شوید / قاضی خطاب به متهم

دهمین جلسه پیگیری به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

اگر بدهی‌ها را پرداخت نکنید روزی می‌رسد که در ملاءعام محاکمه شوید / قاضی خطاب به متهم

قاضی خطاب به متهم: اگر بدهی ها را پرداخت نکنید روزی می رسد که در ملاءعام محاکمه شوید

عبارات مهم : میلیون

دهمین جلسه پیگیری به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، قاضی مقیسه در ابتدای جلسه پیگیری گفت: در این جلسه به اتهامات متهمان شبکه شرکت یافته اخلالگران در نظام اقتصادی، فساد مالی، کلاهبردای از شرکت نفت، شرکای بابک زنجانی مردها مهدی شمس و حمید فلاح هروی در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی در حال تشکیل است و نماینده دادستان، متهمان و وکلای آنها، وکلای شرکت نفت و اچ کی و وکلای بانک مرکزی و نماینده حقوقی تامین اجتماعی در جلسه دادگاه حاضر هستند.

اگر بدهی‌ها را پرداخت نکنید روزی می‌رسد که در ملاءعام محاکمه شوید / قاضی خطاب به متهم

قاضی مقیسه خاطرنشان کرد: حسب کیفرخواست صادره از سوی دادستان و قرائت کیفرخواست به وسیله نماینده دادستان، اتهامات حمید فلاح هروی افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور به طور کلان با علم به ضرر زدن به نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و همکاری جهت ارتکاب جعل، کلاهبرداری و پولشویی است.

قاضی مقیسه بعد از قرائت عناوین اتهامی حمید فلاح هروی او را به جایگاه دعوت کرد و گفت: دفاعیات شما را استماع می کنیم، به حاشیه نروید و در عنوان صحبت کنید.

دهمین جلسه پیگیری به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

متهم ردیف سوم بعد از حضور در جایگاه عنوان کرد: می خواهم قبل از اینکه شروع کنم وکیلم دو تا سه دقیقه صحبت کنند.

قاضی گفت: چه صحبتی؟ شما دفاع کنید، اتهامات شما را خواندم.

متهم ردیف سوم گفت: در جلسات قبل در مورد تفاهمنامه امضاء شده است با بانک ملت گفتم در فروش سهام بانک FIIB هیچ سمتی نداشتم. هیچ صورت جلسه ای را امضاء نکردم؛ اگر در فروش تاثیرگذار بودم در خرید هم باید تاثیرگذار می بودم. در بند یک آمده که ایشان 84 میلیون سود کرده هست. بر اساس برگه ها آقای زنجانی به من می گوید ده میلیون یورو سود کرده ام، اگر تاثیرگذار بودم آقای زنجانی به من چنین دروغی می گفت.

اگر بدهی‌ها را پرداخت نکنید روزی می‌رسد که در ملاءعام محاکمه شوید / قاضی خطاب به متهم

متهم ردیف سوم با نشان دادن سندی که زنجانی به او داده بود، گفت: زنجانی به من گفته 10 میلیون یورو سود کرده ام من به ایشان گفتم طبق محاسبات من 11 میلیون سود می شود؛ در نتیجه اگر من می دانستم 84 میلیون یورو بوده، آیا به ایشان نمی گفتم؟

فلاح هروی با بیان اینکه من قصد داشتم این موارد را وقت طرح پرسشها مالی مطرح کنم، گفت: نمی دانم کدام سند را نشان دادید که من ٥ میلیون یورو گرفتم.

دهمین جلسه پیگیری به اتهامات متهمان پرونده موسوم به فساد نفتی صبحگاه امروز در شعبه 28 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.

قاضی پیگیری کننده به پرونده پاسخ داد: تخصیص داده شده است ٥ میلیون یورو از محل فروش بانک FIIB که شخصا در پرونده به آن اقرار کردید، سند هست. ثانیا شما دیروز اقرار کردید صورت جلسه ٦٠ درصد از فروش بانک FIIB را نخوانده، امضا کردید. گفتید بانک متضرر نشده هست، بله؛ بانک متضرر نشده بلکه بیت المال متضرر شده است و به وسیله شما سه نفر غارت شده است است.

وی افزود: ٤ میلیون دلار ارزش کل بانک بوده است و شما این بانک را ٩٠ میلیون یورو به بانک ملت فروختید. ١٦٠ میلیارد دلار از شرکت نیکو نفت برداشتید و به بانک ملت دادید. این پول ها را از پول شخصی خود که پرداخت نکردید. بابک و شمس چیزی ندادند شما از پول ملت و پول نفت که باید خرج ملت و تاسیسات نفتی می شد، آن را پرداخت کردید. آیا هنر کردید؟ بعد می گویید من سهامدار نبودم؟ بابک زنجانی می گوید حمید فلاح هروی از عنوان مجعول بودن سند مالکیت بیمارستان مطلع بوده هست. شما بازداشت می شوید و در نامه ای که به بابک زنجانی می نویسید می گویید که دیروز به بازپرسی مراجعه کردم و به عنوان معاونت در جرم برایم قرار ١٠٠ میلیونی صادر کردند.

اگر بدهی‌ها را پرداخت نکنید روزی می‌رسد که در ملاءعام محاکمه شوید / قاضی خطاب به متهم

قاضی مقیسه در ادامه قرائت نامه خطاب به فلاح گفت: شما در نامه به بابک می نویسید چند توصیه وجود دارد، اولا من کارمند شما نبودم بلکه رییس هیت مدیره و سهامدار و دارای اختیاراتی در قانون تجارت بودم. ثانیا چک ها را به من تحویل ندادید… بعد می رسد به جایی که می گویی حق فروش نداشتید. نامه ادامه دارد و بابک زنجانی جواب می دهد که آقای دکتر حتما جو شما را گرفته که این مطالب را می گویید. جهت یادآوری اعلام می کنم که بدانید هر لحظه از طرف من بوده است نه از طرف شما، اعتبار من زیاد از شماست. ببینید مال دنیا چه می کند. از حلال و حرام صحبت می کنید؟ به اطرافتان نگاه کنید آقای فلاح. منزل شهرک غرب که هدیه شد در وقت بی پولی ام، خودروی بنز و ویلای کیش که هدیه شد به شما زمانی که چک داشتم و از خودت قرض گرفتم و …

فلاح هروی خطاب به قاضی گفت: شما فرمودید بند ١١…

قاضی عنوان کرد: شما می گویید سهامدار نبودم.

متهم ردیف سوم پرونده اظهار کرد: اینکه می گویم سهامدار نبودم مربوط به FIIB است.

قاضی مقیسه خطاب به متهم ردیف سوم گفت: جزء به جزء را برایت می خوانم که اقرار خودتان است که در همه جا سهامدار بودید.

فلاح هروی با حالت اعتراض به قاضی گفت: اجازه بدهید بگویم.

قاضی مقیسه عنوان کرد: آیا اقرار کردید؟

متهم ردیف سوم پاسخ داد: اقرار نکردم. دفاعیات من شروع شده است است.

قاضی مقیسه گفت: شما اظهار کردید که ٩٢/١٢/٢٨ در عنوان فروش بانک به بانک ملت بر اساس توافق با بانک ملت ١١ میلیون و ٧٠٠ هزار یورو ارزش افزوده جهت فروش بود که آقای زنجانی طبق سندی که به من دادند و در اختیار دارم ٥ میلیون یورو سهم من را در سال ٨٩ منظور کردند.

فلاح هروی ادامه داد: شما عجله می کنید.

قاضی پیگیری کننده به پرونده اظهار کرد: عجله نیست، ادعاهایی که انکار می کنید را نشان می دهم.

متهم ردیف سوم خطاب به قاضی گفت: آقای قاضی من قبل از شما گفتم اگر می دانستم ٨٤ میلیون یورو بوده است به او می گفتم. شما می گویید ٥ میلیون یورو گرفتم …

قاضی مقیسه گفت: کم گرفته ای؟

فلاح هروی ادامه داد: اصلا بحث گرفتن یا نگرفتن نیست.

قاضی گفت: طلبکاری؟

نجفی نماینده دادستان عنوان کرد: تهاتر شده است است.

متهم ردیف سوم خطاب به نماینده دادستان گفت: کجا تهاتر شده است است؟

قاضی مقیسه خطاب به وی ادامه داد: قرارداد فروش را امضاء کردی و می گویی نخوانده بودم. ٥ میلیون یورو گرفتی می گویی نگرفتم…

فلاح هروی در پاسخ مدعی شد: شما دارید پیش داوری می کنید. اجازه بدهید به منزل برسد توضیح دهم. یک دروغی او گفته اجازه…

قاضی مقیسه خطاب به متهم ردیف سوم خاطرنشان کرد: سه سال قبل که نشسته بودیم، همسرت، دخترت و دامادت بودند و دخترت گفت پدرم کار کرده و کل خانواده اقرار کردند که بابک جون این پول ها را پرداخت کرده است.

فلاح هروی در پاسخ گفت: دختر من هیچ وقت نمی گوید بابک جون!

قاضی مقیسه ادامه داد: دخترتان گفته پول جهت پدرم است.

متهم ردیف سوم پاسخ داد: آیا شما هنگامی که به کسی هدیه می دهید آن را به حساب بدهکاری می گذارید؟ یا همچنین هزینه هایی را به حساب بدهکاری می گذارید؟

قاضی پیگیری کننده به پرونده اظهار کرد: مهم پرداخت هست. حرف من این است که شما در آن بانک هم سهامدار بودید.

فلاح هروی پاسخ داد: من در بانک FIIB CONT و نه هیات مدیره بودم، نه سهامدار که حتی آقای نجفی هم آن را پذیرفتند.

قاضی مقیسه افزود: خودت گفتی هیات مدیره پوششی بودی، مهم این است که اموال را چگونه جابجا کردید.

متهم ردیف سوم این پرونده گفت: به جز من 5 – 6 نفر دیگر بودند و هیچ خطایی نداشتند و تمام سندها هم موجود است.

قاضی مقیسه خطاب به وی عنوان کرد: تا بازنگشتن بیت المال هیچ چیز تمام نمی شود.

فلاح هروی خاطرنشان کرد: در مورد بانک و 5 میلیون یورو توضیح دادم. بابک زنجانی هنگامی که فروخت به من گفت 10 میلیون یورو سود کرده ام. گفتم طبق محاسبات من 11 میلیون یورو هست. 5 میلیون یورو باید تخفیف می داد، رسما 5 میلیون یورو داده است.

قاضی مقیسه در تصویر العمل به صحبت فلاح گفت: به چه چیزی تخصیص داده شده است داده است؟ دلش خواسته بود؟ شما که می دانستید حرام است و باد آورده؛ دلش خواسته بدهد تو هم دلت خواسته بگیری. به همین علت اینجا هستید. او دلش خواسته از اموال بیت المال، محرومین، کپرنشین ها بدهد …

فلاح هروی ادامه داد: این 5 میلیون یورو مربوط به نفت نیست.

قاضی پیگیری کننده به پرونده خطاب به متهم ردیف سوم گفت: شما خودت اقرار می کنی 5 میلیون یورو جهت فروش بانک FIIB بوده هست. پول بانک ملت را از کجا آوردید؟

متهم ردیف دوم پاسخ داد: بحث 160 میلیون یورو نیست، بحث 90 میلیون یورو است.

قاضی مقیسه افزود: شما هنگامی که ندانسته پولی به شما تخصیص داده شده است می دهند نمی گویید از کجا آمده است و به چه عنوانی و به چه حقی است؟

فلاح هروی پاسخ داد: قیمت آن وقت 15 میلیارد دلار… آیا احساسی صحبت می کنید؟

قاضی پیگیری کننده به پرونده خطاب به وی افزود: احساسی نیست، شما می گویید دلش خواسته به من بدهد. شما خودتان توافق کردید که به جای 15 میلیارد 6 میلیارد محاسبه شود.

در این میان نماینده بانک ملت گفت: آن تاریخ ارز هزار تومان بوده است.

نماینده دادستان گفت: در وقت بدهکاری حسابدار شما می گوید به من نداده هست، تهاتر یک اصل اولیه هست. حساب بدهکار و بستانکار دارید. مانده بستانکاری شماست.

فلاح هروی پاسخ داد: ماشین حساب جلوی خود بگذارید تا بگویم. در این سند نوشته است 6 میلیارد، من 5 میلیارد طلبکار می شدم.

قاضی مقیسه خطاب به وی گفت: آیا طلبکار می شدید؟ مگر چه کار کرده بودید؟ شما که می گویید من هیچ کاره بودم.

متهم ردیف سوم پاسخ داد: اگر می گویید بدهکار که در روزنامه ها تیتر کردید بدهی بابت ماساژ بوده و بدهکار بوده ام، بگویید کدام بدهی؟

قاضی مقیسه پاسخ داد: شما از کوچکترین مقدار نگذشتید.

فلاح هروی گفت: اگر هدیه هست، آیا در حساب بدهی من است؟

قاضی مقیسه افزود: دخترت پیش خود من اقرار کرد. شما از هیچ چیز دریغ نکردید. هلدینگ، خرج کرد شما را صورت جلسه کرده است.

متهم ردیف سوم خاطرنشان کرد: به اندازه کافی آبرو رفته هست. در بالای آن برگه بدهکاری هست، بستانکاری هم هست. بدهکار یعنی من به او بدهکارم. هنگامی که ماساژ و غیره را در حساب بدهکاری می نویسد یعنی من باید پرداخت کنم، یعنی به من قرض داده اند.

قاضی مقیسه گفت: قرض جهت چه؟

فلاح هروی پاسخ داد: اگر بدهکاری است آیا در مخارج و حساب های من است؟ در ارتباط با این عنوان همه این اعداد را که جمع زدم، 5 میلیارد طلبکار می شدم. اگر می خواستم بگویم 14 میلیارد را طلبکار نیستم به آنها می گفتم، همه این ها سند است.

قاضی پیگیری کننده به پرونده افزود: سند چیست؟ همه موارد روی زمین هستند. آپارتمان شما و محل زندگی بستگان شما موجود هست. چند بار گفتم وکالت بدهید و ندادید؟

فلاح هروی خطاب به قاضی گفت: شما اجازه نداید دفاع کنم. دو بار خدمت شما رسیدم که چه کار کنم؟ شما گفتید وکالت بده. من به شما گفتم من چک کشیده ام. بابت این عنوان چک داشتم. 92.12.25 رفتیم طی سه روز نوشتیم کل بدهی من شد 14 میلیارد. در تاریخ 92.12.28 بعد از ظهر من را بازداشت کردند.

قاضی مقیسه گفت: جهت اثبات حقیقت می گفتید من مبلغ حرام گرفته ام می خواهم آن را برگردانم. آن وقت تصویر العمل دستگاه قضایی را می دیدید، این که حساب را خالی کردید صداقت است؟

قاضی مقیسه ادامه داد: گفتم وکالت بده، آپارتمان، ویلای کیش، یک میلیارد هدیه دخترت را برگردانید، ولی انجام ندادید. سه سال و نیم از مذاکرات آن وقت می گذرد.

متهم ردیف سوم گفت: بعد از دو ماه من را آوردند پیش شما، گفتم به چه کسی بدهم؟ شما تلفنی به آقای «پ» گفتید فلاح گفته پول را می دهم. گفتم شما یک طرف را تایید کنید من به آن وکالت بدهم. حتی گفتم حاضرم به یک شرکت وکالت بدهم تا آنها پول را بدهند ولی شما گفتید تو قرار نیست آزاد شوی.

قاضی پیگیری کننده به پرونده خطاب به متهم ردیف سوم گفت: به شما گفتم اگر پرداخت نکنید روزی می رسد که در ملاء عام محاکمه می شوید. گفتم به همسرت بگو منزل را بفروشد و به بدهکار و غیره بدهد.

فلاح هروی خطاب به قاضی گفت: به عزت نمازهایی که پشت شما خواندم، خانواده ام رفتند پرداخت کنند، ولی قبول نکردند. یک نفر من را راهنمایی نکرد.

قاضی مقیسه گفت: گفتم پول را شما و شمس و بابک برگردانید، مدام گفتید باشد، ولی یک ریال هم برنگشت.

فلاح هروی گفت: من گفتم، شما خودتان انجام ندادید.

قاضی مقیسه ادامه داد: من بازپرس و مسئول پیگیری بودم نه مسئول وصول مطالبات، وقت زیاد بود. می گفتید تحت الحفظ من را به بانک ببرید.

فلاح هروی مدعی شد: قربانتان بروم من همه این ها را گفتم.

قاضی پیگیری به این پرونده گفت: الان برگردانید.

فلاح هروی خطاب به قاضی مقیسه گفت: عالی ترین جمله ای که از شما به خاطر دارم این است که گفتید اگر این کار مدیریت می شد، این پرسشها پیش نمی آید، من به خانواده وکالت دادم و خانواده آن را نوشتند، ولی شما گفتید نه.

قاضی مقیسه عنوان کرد: شما به چه کسی وکالت نوشتید، همسر دختر، داماد که این بدهی را بدهید.

فلاح گفت: وکالت دادم.

قاضی مقیسه گفت: شما یک وکالت نامه بیاورید یا حتی یک خط بیاورید که چکی صادر کرده باشید و در خواست کرده باشید دادستان من را تحت الحفظ جهت پرداخت بدهی ببرد.

متهم ردیف سوم پرونده مدعی شد: در خصوص 6 میلیارد بر اساس صورت های مالی حرف می زنم نه اینکه آیا تهاتر کردم یا نکردم.

قاضی مقیسه بیان کرد: بر اساس آنچه من خوانده ام بابک گفته است مجموع پرداختی هایش به شما 30 میلیارد تومان بوده است.

فلاح پاسخ داد: پنج میلیون یورو را من به ایشان برگردانم . نمی دانم الان باید بخش مالی را توضیح دهم یا بخش FIIB . آیا حرف بابک سند است؟

قاضی مقیسه افزود: بابک مدیر مالی یا مدیر هئیت مدیره هلدینگ بوده که شما با او شراکت داشتید.

متهم ردیف سوم خاطرنشان کرد: تمام زیر مجموعه آن وقت تحت نظر بازپرسی بوده است و ربطی به بیانات بابک ندارد. در همین 14 میلیارد خانه، ویلای کیش، ماشین و … آمده است.

قاضی مقیسه خطاب به وی گفت: همه اینها 14میلیارد؟ به چه دلیل؟

متهم ردیف سوم پاسخ داد: بابک از دیگران طلب دارد، 14 میلیارد جهت بابک عددی نیست.

قاضی مقیسه به صورت کنایه آمیز گفت: جهت شما عددی نیست، جهت من عدد است.

فلاح هروی مدعی شد: اگر تحصیل مال نامشروع بود در هزینه ها می آمد نه در بدهی من، شما اگر وامی گرفته باشید علت بر پولشویی نیست. از هر کسی بپرسید همین را می گوید.

قاضی پیگیری کننده به پرونده افزود: بال بال نزنید، اجازه دهید. شما هیأت مدیره هلدینگ بودید یا نه. نائب مدیر هیأت مدیره هلدینگ سورینت کیش بودید یا نه؟ این ها را قبول دارید؟

فلاح پاسخ داد: بله، قبول دارم.

قاضی مقیسه خطاب به او گفت: سکوت کنید و توجه کنید.

فلاح هروی ادامه داد: این عنوان بند 7 و 8 کیفرخواست هست. من بند یک، سه و چهار را توضیح می دهم. ماشاءالله شما همه را گفتید. همه بحث ها من هستم، هیأت امنا پوششی بوده، دیروز آن ها را بحث کردیم تمام شد.

قاضی مقیسه خاطرنشان کرد: نامه بابک را بخوانم؟

فلاح هروی پاسخ داد: بخوانید، شما که همه را خواندید.

قاضی مقیسه خطاب به وی پاسخ داد: می خوانم انکار نکنید و در ادامه بیانات بابک زنجانی را در مورد فلاح هروی جهت او خواند.

فلاح هروی پاسخ داد: سند مالی مهم است یا بیانات ایشان، دروغ گفته هست. به والله دروغ گفته؛ آقای نجفی یک بحثی را مطرح می کند و کل فضا را عوض کردن می دهد. ما زیر نظر آقای «پ» محاسبه کردیم. رقم 14 میلیارد شده است هست. به نظر شما کسی که هزینه پست را به حساب من می گذارد پول بنز را نمی گذارد.

قاضی مقیسه اظهار کرد: آنچه بابک می گوید و آنچه مردم می دانند چیز دیگری است.

متهم ردیف سوم پاسخ داد: اگر سند مالی دارید رسید بدهید. من هنوز بحث مالی را شروع نکردم. یعنی آقای نجفی نمی گذارند در این مسیر پیش برویم. خرید خودروی اس 500 جهت آقای فلاح، ولی اظهار کرده در حالی که پول نداشتم خودروی خود را گذاشتم. بابت همان کیش 500 میلیون را خودم دادم. یک میلیارد را آقای زنجانی پرداخت کرده هست، هنگامی که دروغ می گوید یعنی بدون صورت مالی دارد این حرف ها را می زند.

قاضی مقیسه خاطرنشان کرد: این ادعای شماست، اینها کارشناسی می شود.

فلاح عنوان کرد: از اول گفتیم کارشناسی کنید. گردن ما از مو باریک تر هست. شما به من تذکر دادید. بندهای کیفرخواست را توضیح دهم بعد بند یازده را مطرح می کنید.

در میان بیانات متهم ردیف سوم قاضی خطاب به متهم گفت: اگر بدهی ها را پرداخت نکنید روزی می رسد که در ملاءعام محاکمه شوید.

ادامه دارد…

واژه های کلیدی: میلیون | پرونده | میلیونی | ده میلیون | بابک زنجانی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs