پهن – ضخیم نوزاد ارکیده کلمبیا گهواره

پهن – ضخیم: نوزاد ارکیده کلمبیا گهواره اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی کارگران سر کار خود بازگشته‌اند ، کارگران سه معدن همکار، حشونی و پایدانا دست از کار کشیدند/ مدیران دولتی

حدود ۲ هزار نفر از کارگران سه معدن همکار و حشونی و پایدانا متعلق به شرکت ذغال‌سنگ، امروز (چهارشنبه، ۹ خرداد) دست از کار کشیدند مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی

کارگران سر کار خود بازگشته‌اند ، کارگران سه معدن همکار، حشونی و پایدانا دست از کار کشیدند/ مدیران دولتی

کارگران سه معدن همکار، حشونی و پایدانا دست از کار کشیدند/مدیران دولتی: کارگران سر کار خود بازگشته اند

عبارات مهم : قرارداد

حدود ۲ هزار نفر از کارگران سه معدن همکار و حشونی و پایدانا متعلق به شرکت ذغال سنگ، امروز (چهارشنبه، ۹ خرداد) دست از کار کشیدند مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان کرمان می گوید: معوقات سال های پیش پرداخت شده است است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حدود ۲ هزار نفر از کارگران سه معدن همکار و حشونی و پایدانا متعلق به شرکت ذغال سنگ امروز دست از کار کشیدند.

آنها به پرداخت نشدن بخشی از مطالبات سال ۹۵ و بخشی از عیدی سال ۹۶ خود معترض هستند. برخورداری از قرارداد ۱ ساله (موقت) از دیگر موارد است که موجب خشم آنها شده است است.

تعدادی از آنها در این مورد گفتند: نردیک به ۲۰ سال است که وعده هایی به ما می دهند که عملی نشده هست. ما معدن کار هستیم و همکاران ما ۴۰ سال است که در سه معدن همکار و حشونی و معدن مهم پایدانا کار می کنند. این درحالی است که ما جهت کاری که ماهیت مستمر دارد، قرارداد یک ساله داریم و این خلاف قانون کار هست.

آنها افزودند: ما بعد از خارج شدن از زیرنظر پیمانکار، قرارداد معین شده است ایم و قرار بود که بعد از ۵ سال از این تاریخ قرارداد دائم بشویم که این وعده محقق نشده هست. کارگران این معادن امنیت شغلی ندارند و در کنار امنیت شغلی، امنیت جانی هم می خواهند ما نباید منتظر شویم تا اتفاق ای برایمان پیش بیاید یا حتی به خاطر نوع کار ریه هایمان از بین برود یا حتی کمر درد و زانود درد بگیریم.

معترضان با بیان اینکه از طرفی پیمانکاران این معادن مدت ها به ما ظلم کردند و ما حق داشتیم که پیگیر قرارداد معین شدن و خارج شدن از زیر نظر پیمانکار باشیم، افزودند: حالا مصر هستیم که با ما قرار دائم منعقد شود. البته کارفرما جلوی کارگران قرارداد موقت گذاشته است از همین رو ما قبول نکرده ایم. ما به صراحت گفته ایم که قراردادها را امضا نمی کنیم مگر اینکه مدت دار نباشد تا دائمی محسوب شود.

هزینه های درمان را از جیب می پردازیم
کارگران معترض با بیان اینکه هزینه های درمان خود را بعضا از جیب می پردازند، گفت: هزینه های درمانی ما با وجود رطوبت و تماس با گردِ ذغال بسیار بالاست و امکانات خوبی در شهرستان جهت استفاده از دفترچه های تامین اجتماعی خود نداریم و لذا ناچاریم به بیمارستان های دولتی کرمان، یزد و شیراز مراجعه کنیم و تمام هزینه های درمان را از جیب بپردازیم. این در شرایطی است که خیلی از کارگران بعد از سال ها کار در معدن تنها با استفاده از کپسول اکسیژن زنده اند. باید تدبیری جهت این کارگران اندیشید.

آنها افزودند: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، برخورداری از مسکن کارگری، کم کردن ساعات کار در مشاغل سخت از دیگر مطالبات کارگران هست. از طرفی معدن همکار ۸۰۰ کارگر، معدن همکار حدود ۷۰۰ کارگر و معدن پایدانا حدود ۶۰۰ کارگر دارد. از این رو ما به احقاق حقوق خود مصر هستیم و امروز سرکار نمی رویم.

با شوراها مذاکره می کنیم
«رضا اسماعیلی» مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان کرمان با تایید خبر اعتصاب کارگران معادن، همکار و حشونی و پابدانا علی رغم ادعای کارگران معترض تاکید کرد که کارگران بر سر کار خود بازگشته اند.

وی افزود: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و داشتن قرارداد کار جهت سال ۹۷ از مطالبات کارگران هست. معوقات سال های پیش کارگران پرداخت شده است است و ما از این به بعد هم در چارچوب قانون به مطالبات آنها پیگیری می کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه بازرسان اداره کل کار به معدن رفته اند تا گزارش نهایی خود را از تکمیل کنند، گفت: ما با شوراهای اسلامی کار معادن مذاکره می کنیم تا پرسشها آنها برطرف شود. خوشبختانه معوقات کارگران به روز شده است است.

کارگران سر کار خود بازگشته‌اند ، کارگران سه معدن همکار، حشونی و پایدانا دست از کار کشیدند/ مدیران دولتی

واژه های کلیدی: قرارداد | همکاران | کارگران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs